foto (10)

Relacja z jubileuszu 45-lecia działalności artystycznej szkoły w Żywcu
27 kwietnia 2018 r. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. W. Rowickiego w Żywcu świętowała Jubileusz 45-lecia działalności artystycznej.


Uroczystość odbywała się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty oraz Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagora. Gośćmi honorowymi jubileuszu byli członkowie rodziny patrona: córka Witolda Rowickiego z mężem oraz wnuczka.

Podczas uroczystości Dyrektor Jolancie Tomas wręczono Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wręczono także Nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Dyplomy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Odznaki Zasłużony dla Kultury Polskiej, Nagrody Starosty Żywieckiego oraz Nagrody Burmistrza Miasta Żywca. Na zakończenie odbył się koncert uczniów, absolwentów oraz pedagogów Szkoły Muzycznej. To pierwszy jubileusz od czasu gdy PSM w Żywcu nosi imię Witolda Rowickiego.

Przez 45 lat mury Szkoły opuściło wielu wspaniałych i utalentowanych artystów, którzy swoim dorobkiem i osiągnięciami promują placówkę w kraju i za granicą. Liczne osiągnięcia i sukcesy wychowanków Szkoły stanowią powód do dumy, sprawiają też wiele radości gronu pedagogicznemu.

W Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Rowickiego w Żywcu uczy się obecnie 244 uczniów. Około 400 jej absolwentów oraz byłych uczniów podjęło dalszą naukę w kierunku muzycznym. Wielu z nich po ukończeniu studiów wraca do szkoły w Żywcu. Pełnią funkcję nauczycieli i wychowawców nowego pokolenia muzyków. Wiążąc przeszłość z teraźniejszością budują tradycję kształcenia muzycznego.
foto (10)