foto (1)

Podsumowanie obchodów roku jubileuszowego Witolda Rowickiego

„Podsumowanie obchodów roku jubileuszowego 2014-2015” to płyta wydana przez rodzinę Witolda Rowickiego. W atrakcyjnej formie dokumentuje wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z obchodami. Są to przede wszystkim: prace nad stroną internetową www.witoldrowicki.com, digitalizacja materiałów Polskiego Radia związanych z osobą Witolda Rowickiego, digitalizacja materiałów filmowych z zasobów TVP związanych z postacią Dyrygenta oraz przygotowanie i wydanie okolicznościowego kalendarza na rok 2014 wg projektu graficznego Urszuli Pągowskiej. Ważną część wydawnictwa stanowią fragmenty uroczystych obchodów Roku Witolda Rowickiego w tym galowego koncertu w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Na płycie znajdziemy także informacje o osobach i instytucjach uhonorowanych okolicznościowym medalem za szczególne zaangażowanie w organizację jubileuszu Witolda Rowickiego. Do tego szczegóły dotyczące książki „Zapiski Dyrygenta” w znakomitej oprawie graficznej Andrzeja Pągowskiego oraz wystawy „Witold Rowicki 1914-1989”. Cenną częścią dokumentacji są także materiały filmowe z nadania Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Żywcu imienia Witolda Rowickiego.

Płyta może być cennym źródłem wiedzy dla uczniów, studentów a także pracowników instytucji naukowych i instytucji muzycznych. Wszystkim zainteresownych jej wykorzystaniem do celów edukacyjnych prosimy o kontakt (info@witoldrowicki.com)