foto (1)

Kilka ciepłych słów


12 maja 2014


Od momentu uruchomienia portalu poświęconego Witoldowi Rowickiemu ze wszystkich stron świata spływają do nas podziękowania, gratulacje i ciepłe słowa będące wyrazem uznania dla naszej pracy. Cieszymy się, że stworzony przez nas portal spotkał się z tak entuzjastycznym przyjęciem i że zaglądają do niego nie tylko nasi przyjaciele z branży muzycznej ale wszyscy Ci, których zafascynowała postać Dyrygenta. Gorąco zachęcamy do dalszego wyrażania opinii i przesyłania innych informacji dotyczących osoby Witolda Rowickiego. Zaś autorom poniższych słów gorąco dziękujemy.Szanowni Państwo,

Bardzo serdecznie gratuluję zrealizowania fantastycznego projektu.
Pozostaję w nadziei, iż pomysł, włożony wysiłek i zaangażowanie w realizację wspaniałej inicjatywy dało Państwu wiele satysfakcji. Stworzona przez Państwa strona internetowa jest bardzo czytelna, przejrzysta i każdemu nawet laikowi przybliży postać Mistrza. Raz jeszcze gratuluję sukcesu.

MDG

****

Gratuluje,
jestem pod wrażeniem

JK

****

Dziękujemy Madziu za piękne zdjęcia,
mam nadzieję że wszyscy oglądający te zdjęcia dostrzegą zaangażowanie
i obecność CAŁEJ Twojej rodziny w tym wielkim wydarzeniu.

Pozdrawiamy JK.A  

****

Super strona. Świetnie zorganizowana, szybka i pełna unikalnych treści.
Trudno byłoby o lepszy pomnik dla Maestro Witolda Rowickiego.

BiS

****

Droga Magdo, Drogi Włodku!

Nazajutrz po piątkowym koncercie czułam do Was ogromną falę wdzięczności i od razu chciałam zatelefonować z podziękowaniami. Ale wyobrażałam sobie też, jak możecie być wyczerpani przygotowaniami TAKIEGO Jubileuszu. No i zgadza się. Ja sama musiałam ochłonąć kilka dni, żeby docenić w czym przyszło mi wziąć udział...

Było to wspaniałe święto: muzyczne i elitarne. Jubileusz przekroczył granice czasu i granice kontynentów. Jestem do dziś zachwycona porządkiem programu. Na koniec chciało się dalej klaskać - albo tańczyć, a nie wychodzić.

  Finał z "lampką wina" przekroczył moje najśmielsze oczekiwania. Zapewniliście obecność takich światowych sław i w znakomitym stylu ociepliliście atmosferę. Jestem poruszona,  wzruszyłam się i bardzo chcę to Wam przekazać.

  B.

****

Madziu i Włodku, moje gratulacje za wszystko co zrobiliście dla rocznicy Taty.
Jestem pod wrażeniem, zwłaszcza, że niewiele osób stać na taką mobilizację i działania. Pozdrawiam gorąco i jestem z Was bardzo dumna. Należycie do tej, nielicznej grupy homo sapiens (a jednocześnie moich przyjaciół), która potrafi doceniać prawdziwe wartości na tym łez padole.

AO

****

Droga Magdo i Włodku,

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie tak wspaniałego wydarzenia kulturalno-muzycznego
i zaproszenie do udziału w nim. Wszystkie elementy wzorcowego wydarzenia były wspaniałe:

część podniosła - film i wręczenie pamiątkowych medali - perfekcyjna.
część radosna - koncert - wspaniały,
część biesiadna - lampka wina i sandwiche - elegancka i zgodna ze standardami świata kultury.

Szczególne wyrazy uznania należą się redaktorowi wydania jubileuszowej monografii "Zapiski Dyrygenta" - Włodkowi. Włodek jak już się za coś zabiera to zawsze jest perfekcyjnie wykonane. I tym razem jest tak samo. Dawno nie widziałem tak bibliofilsko wydanej książki. Wspaniała książka i wspaniały prezent dla polskiej kultury i dla rodziny Witolda Rowickiego.

BiS

*****

Kochani,

Podzielam Waszą radość. Zrobiliście naprawdę wielką i piękną rzecz i cudowne jest to, 
że Wasza praca została doceniona.

M.

***

Kochana Madziu i Kochany Włodku!

Przeczytaliśmy relację z koncertu upamiętniającego 100 rocznicę urodzin Twojego Taty i bardzo, bardzo Wam gratulujemy sukcesu jaki odnieśliście. Cieszymy się razem z Wami i bardzo żałujemy, że nie mogliśmy być z Wami tego dnia.

MG

****

Drodzy Magdo i Włodku

Obejrzałam stronę internetową, gratuluję i podziwiam pracę którą wykonaliście żeby ją uruchomić. Zebranie, uporządkowanie i przygotowanie tylu materiałów to naprawdę wielki wysiłek. Podoba mi się też strona graficzna, jest skromna ale elegancka, w dobrym guście.

B.

***

Pani Magdo,

Cieszę się razem z Panią i Pani Mężem z sukcesu jaki odnieśliście tworząc tak ciekawą stronę internetową poświęconą Pani Tacie. Widać, że włożyliście w nią wiele serca i pracy, ale na pewno było warto.

E.

****

Szanowni Państwo!

Już kilka dni temu otrzymałem maila z biografią Pani Magdy ojca! Długo trwało zanim do Państwa napisałem ale kilkakrotnie oglądałem wspaniale wykonaną stronę internetową o Witoldzie Rowickim! Strona wykonana bardzo starannie i daje wyraźny obraz kim był i jakim był człowiekiem Witold Rowicki! Uważam że kosztowało to Państwa dużo wysiłku ale się opłaciło! Właśnie przed chwilą oglądałem wspomnienie o Witoldzie Rowickim w TVP Kultura i jego koncert z Wandą Wiłkomirską!

JG

****

Kochani Magdo i Włodku,

Jeszcze raz wyrazy uznania, szacunku i podziwu. Uroczystość była fantastyczna, dopracowana w każdym szczególe. Nawet spontaniczne zachowania wplotły się w scenariusz wcześniej zaplanowany. Ze strony gości, wśród których byliśmy słyszeliśmy tylko zachwyt, zdziwienie jak można było zorganizować coś takiego w krótkim czasie - film, koncert, książka, medale i strona internetowa. Julek był nadzwyczajny. Poważny, świadomy roli jaką odgrywa, pięknie składał gratulacje i wręczał medale. Godny prawnuk Wielkiego Człowieka. Wspaniały chłopak. Dziękujemy, pozdrawiamy i życzymy wypoczynku po trudach, goniących terminach i zwyczajnie zmęczeniu.

EiP

P.S. WŁODKU JESTEŚ WIELKI!

****

Włodku,

Dziękuje za wczorajszą  możliwość udziału w pięknej Jubileuszowej imprezie ku pamięci Witolda Rowickiego. Koncert przepiękny artystycznie i "oprawowo"
Uroczystość wręczenia nagród też godna podkreślenia. Gratuluję, tak trzymać.
Dziękuję ,ze mogłem tam z wami być.

JK

****

Kochani,

Dziękujemy za zaproszenie na koncert i obchody rocznicowe poświęcone Waszemu ojcu. Wieczór był bardzo uroczysty i dostojny a medal, który wręczaliście bardzo piękny.
Gratulujemy organizacji!

MiJ

****

Kochani !

Na żywo i na świeżo chcę Wam bardzo serdecznie podziękować za to, że mogłam uczestniczyć w tak niezwykłej uroczystości - pięknej i wzruszającej. Bardzo mi się podobał film i dobrana muzyka. I Tata tak niezwykły, czysty, wzruszający. Boże, Boże czas jest nieubłagany choć 84 letnia p. Wanda Wiłkomirska zdaje się mu nieco umykać. Pięknie oboje wyglądaliście. Bardzo Was ściskam.

JK

*****

Kochani

  Serdeczne gratulacje za utworzenie za  tak wspaniałego portalu internetowego z okazji jubileuszu 100-lat urodzin Twego ojca Madziu i Twojego mentora Włodku.

  Portal ten wykonany został w sposób bardzo profesjonalny, gdyż zawiera bogaty kontent, przystępną użytkownikowi funkcjonalność i posiada też ważną cechę – intuicyjność serwisową.
Żywimy głęboką nadzieję, że portal, który utworzyliście stanowić będzie wielki wkład w kształtowaniu dziedzictwa kulturowego naszego kraju.

  Zaś wysiłek i determinację jaką włożyliście w to dzieło, przyniesie wam wiele satysfakcji, że  spuścizna po wielkim dyrygencie Witoldzie Rowickim nie zostanie zaprzepaszczona.

JiK

****

Szanowni Państwo.  

Nazywam się Krzysztof M. Jestem flecistą orkiestry FN.
Dziękuję serdecznie za utworzenie bardzo interesującej witryny internetowej www.witoldrowicki.com. Za wzruszeniem przejrzałem archiwalne materiały.
Pod batutą Maestro miałem zaszczyt wystąpić w Jego ostatnim programie w FN.

  KM

****

Drogi Włodku,

Dziękujemy z Barbarą za przepiękny kalendarz i tak wspaniałą kolekcją zamieszczonych w nim zdjęć, kopii plakatów i wspomnień. To fenomenalne, że udało się Wam zrealizować takie wydawnictwo. Przypomnienie ogromnie ważnego okresu w historii polskiej muzyki, prawdziwej naszej obecności w światowej kulturze, fenomenu polskiej szkoły dyrygenckiej z jasną gwiazdą Witolda Rowickiego, fenomenu "wybuchu" polskiej szkoły kompozytorskiej - przecież to wszystko dla myślących Polaków, a zwłaszcza ludzi kultury (a nie tych od pisanej rzekomo nowocześnie Qultury), jest oddalone w kategoriach lat świetlnych od wszechobecnej miernoty tabloidalnej i bełkotu niezależnych mediów, jak również większości decydentów.

JP

****

Kochani Madziu i Włodku,

Bardzo dziękujemy za przesłanie nam kalendarza rocznicowego Taty.
Czas płynie szybko i nieubłaganie, mijają lata i bliscy odchodzą. Najważniejsze jednak jest to, że  żyją tak długo, jak długo trwa pamięć o nich. Mnie kalendarz przywołał wiele wspomnień i przeżyć od Filharmonii, Nowego Światu, przez Chocimską do Królewicza Jakuba, nie wspominając już o Zakopanem i Warchałach. Bardzo Wam za to dziękuję i żałuję, że wszystko tak szybko minęło. Pozdrawiam serdecznie!

AO