foto (2)

Podziękowania i relacja z Bambergu


09 marca 2014


Mail przesłany przez Dyrektora Bamberger Symphoniker Christiana Schmoeldera do wnuczki Witolda Rowickiego Agnieszki Pyrich.


Droga Agnieszko,

Wróciłem do Bambergu bez problemów i na czas, by zdążyć na wieczorny koncert. Ale przede wszystkim wróciłem ze wspaniałymi wspomnieniami związanymi z tym wszystkim co działo się podczas mojego pobytu w Warszawie. Udziału w projekcji filmu o Twoim Dziadku, udziału w koncercie, przyjęcia po koncercie i otrzymanego medalu pamiątkowego, który odebrałem w imieniu Orkiestry. Poruszyła mnie Twoja uprzejmość i gościnność, za co chciałbym jeszcze raz bardzo podziękować. Dzięki wysłanym przez Ciebie zdjęciom upamiętniającym ten dzień wspomnienia pozostaną świeże. Jestem Ci za to niezmiernie wdzięczny. Wszystko to jest oszołamiające i cudowne.

Sprawiliście nam ogromną niespodziankę i radość przepięknymi kwiatami, które otrzymaliśmy po koncercie w Bambergu. Dyrygent Rolf Beck odczytał ze sceny kartkę skierowaną do Orkiestry. Muzycy zostali już wcześniej poinformowani, jaki szczególny koncert będą grali. Wspaniały pomysł i piękny gest w stosunku do Zespołu! Chciałbym serdecznie podziękować Tobie i Twoim Rodzicom w imieniu inspektora Orkiestry - Marcusa Rudolfa Axta jak również w imieniu całej Orkiestry oraz Rolfa Becka. Koncerty były bardzo udane i odświeżyły wspomnienia o Rowickim tych wszystkich, którzy Go pamiętają.

Z najlepszymi życzeniami i ciepłymi osobistymi pozdrowieniami dla Was wszystkich,

Christian  
foto (2)